Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace

CZ EN

Digesta

Jedna z nejvýznamnějších knih světa, základní kámen všech západních právních systémů. Se stylovým tradičním designem a s maximálním důrazem na kvalitu.

Objednejte si knihu

Digesta (řecky Pandektai) jsou jednou z nejstarších knih světa. Zároveň se jedná o text, který je nesmírně významný pro celé západní myšlení. Je nicméně poměrně nesnadné získat výtisk, aniž by člověk musel zaplatit astronomické částky za historickou edici této knihy.

Přečtěte si více

Digesta

Digest, Iustiniani Digesta, Digesta seu Pandectae, Digesta Iustiniani Augusti. Všechna tato jména patří jedné knize, knize s ohromným významem a dopadem na západní společnost a myšlení.

Digesta jsou souborem právních textů, který vznikl v šestém století. Jsou výsledkem několika let kompilační práce právníků vedených Tribonianem. Na rozkaz císaře Justiniána I. a za použití práce autorů jako byl Ulpianus či Papinianus tenhle tým kategorizoval a systematizoval veškeré právní vědění dané doby. Z tohoto faktu plyne jeden z názvů Pandectae, z řeckého pan-dectes, tedy vše-obsahující.

Římské právo se stalo základem všech západních právních systémů a hrálo významnou roli i v jejich dalším vývoji až doposud.

Digesta jsou navíc druhou nejpublikovanější knihou vůbec, hned po Bibli.

Z neznámých důvodů je však nyní nemožné získat tištěné vydání za rozumnou cenu. Poslední vydání vyšlo v roce 1987. Tento fakt může naznačovat, že kniha, která přežila staletí a i nadále je zdrojem, z nejž právníci čerpají rady, může upadnout v zapomnění.

Akademie

Pro akademiky studující římské právo, univerzity, knihovny a další instituce, které ocení originální latinský text bez jakýchkoliv zásahů a knihu v praktickém formátu vytištěnou ve vysoké kvalitě s přehlednou sazbou.

Praxe

Pro právníky, soudce a ostatní, kdo budou rádi vlastnit tento klenot právní literatury s tradičním čistým designem. Skoro devítisetstránková kniha snadno přiláká pozornost a vyjádří respekt majitele ke kořenům právnické profese.

Shrnutí

Digesta preview

2 299

Objednejte si knihu

Poštovné zdarma

O nás

Nugis Finem Publishing je součástí české neziskové organizace Nugis Finem – skupiny mladých právníků a studentů, kteří se zabývají právním vzděláváním a rozšiřováním povědomí o právu u široké veřejnosti. Nakladatelská sekce se zaměřuje na rozličné knihy a časopisy, více či méně související s právem. A naším dalším klíčovým projektem je právě publikování originální historické edice Digest.

Digesta Book Cover
Digesta Typography