Justiniánova Digesta

Jedna z nejvýznamnějších knih světa, základní kámen všech západních právních systémů. Se stylovým tradičním designem a s maximálním důrazem na kvalitu. 

Skladem
1 999 Kč
Kategorie: Právnická literatura
Hmotnost: 2.557 kg
digesta cover[1]
ZDARMAZDARMA
Jenom tak klidně levitují ve vzduchu. Jelikož slunce jasně září a na obloze byste od východu k západu hledali mráček marně, balónky působí jako jakási fata morgána uprostřed pouště. Zkrátka široko daleko nikde nic, jen zelenkavá tráva, jasně modrá obloha.

Digesta (řecky Pandektai) jsou jednou z nejstarších knih světa. Zároveň se jedná o text, který je nesmírně významný pro celé západní myšlení. Je nicméně poměrně nesnadné získat výtisk, aniž by člověk musel zaplatit astronomické částky za historickou edici této knihy.

Digesta jsou souborem právních textů, který vznikl v šestém století. Jsou výsledkem několika let kompilační práce právníků vedených Tribonianem. Na rozkaz císaře Justiniána I. a za použití práce autorů jako byl Ulpianus či Papinianus tenhle tým kategorizoval a systematizoval veškeré právní vědění dané doby. Z tohoto faktu plyne jeden z názvů Pandectae, z řeckého pan-dectes, tedy vše-obsahující.

Římské právo se stalo základem všech západních právních systémů a hrálo významnou roli i v jejich dalším vývoji až doposud. Digesta jsou navíc druhou nejpublikovanější knihou vůbec, hned po Bibli.

Z neznámých důvodů je však nyní nemožné získat tištěné vydání za rozumnou cenu. Poslední vydání vyšlo v roce 1987. Tento fakt může naznačovat, že kniha, která přežila staletí a i nadále je zdrojem, z nejž právníci čerpají rady, může upadnout v zapomnění.

 

Počet stran: 887

Jazyk knihy: latina s českými a anglickými předmluvami

Hmotnost: 2,557 kg

Rozměry: 30,7 x 21,7 x 5,4 cm

Rok vydání: 2018

ISBN: 978-80-906685-7-7 

Zpět do obchodu