Houpací Osel - Káva a publicistika

Svět 3.9

Svět 3.9 – tištěné vydání Houpacího Osla

Soukromí nebo bezpečnost? Nová škola či padlé idoly a cesta k době post-faktické. To je jen výběr z témat, kterým se věnuje druhé tištěné vydání Houpacího Osla. Téma printu je Svět 3.9. Tento svět není snadný pro pochopení, zejména pak pro pochopení hodnot – pravdy, humanity, svobody. Není snadný pro život, a přitom je často snadný pro žití a přežívání.

Koupit

K nahlédnutí nabízíme jeden z článků, který se zabývá aktuálními trendy ve složité otázce či je pro nás hodnotnější naše bezpečnost nebo soukromí. Stejně jako zbytek časopisu jej doprovází krásná sazba od Terezie Štramberové a neméně povedené ilustrace Davida Dolenského.

Otevřít ukázku

Obsah

Nacházíme se u skutečného historického milníku. Dominantními termíny ve společenském diskurzu jsou globalizace, robotizace, sociální sítě, průmysl 4.0. Zažíváme novou průmyslovou revoluci, která velmi zásadně mění společenské uspořádání nejen pár zemí v Evropě, ale v důsledku globalizace má radikální dopad na celý svět. Tyto důležité určující změny naše redakce reflektuje v následujících článcích:

Fakt si to kupte,
je to výborný časopis

Co je vlastně Houpací Osel?

Houpací Osel je hravý publicistický web. Skromně se staví po boku nejdůvěryhodnějších světových médií, leč neuzurpuje si výhradní postavení. Nabízí originální obsah, komentuje politické, kulturní a společenské dění a lajfstajl. Východiskem je nezištná erudice, neokázalý glanc a krajní bezprostřednost projevu.

Polovina redakce kouří dýmku, druhá jsou ženy. Všichni před spaním místo Andersena pročítáme Aristotela nebo alespoň studie o makroekonomii. Jsme hipsteři, kavárenští intelektuálové a také outsideři. Reagujeme na jízlivosti, zpupnosti a neautenticity světa, které vidíme tam, kde končí naše brýle.

Kontakt

Máte nějaké dotazy nebo připomínky?
Neváhejte nás kontaktovat!